ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
От началото на месец март на територията на град Кюстендил ще има градски транспорт. Новината обяви по време на сесията на Общинския съвет в четвъртък кметът Петър Паунов.
Предвиждат се 11 обиколни курса, 3 курса в сутрешните, 3 в работните часове, а през останалото време ще бъде на два часа. Така превозвачите ще могат да се възползват и от компенсациите, а за междуградските линии те също са факт.
“Единият от превозвачите се отказа от линията за София, другият е готов да поеме, така че курсовете ще продължат. Превозвачите са учудени, че при голямото желание да има автобуси по-голямата част от тях са празни. Но да се надяваме, че ще има механизми да бъдат компенсирани достатъчно добре.
От 6 март ще има градски транспорт, освен това с атрактивните цени на такситата смятаме, че ще настъпи голямо облекчение у хората, които притежават автомобили, ще могат да се отърват от излишните автомобили, за да не се натоварват с излишни разходи, знаете, таксито е 3 лв. от точка до точка. Когато има и автобуси, всеки може да пътува спокойно в градски условия. Имаме превозвач, който е заявил готовност да започнат 11 курса, в момента юристите подготвят условията, при които нещата да се случат“, коментира кметът Петър Паунов, предава "Струма.бг“.


