BG EN

Официално: Плевнелиев обяви позицията си за СЕТА

Политика

Официално: Плевнелиев обяви позицията си за СЕТА

11330
на 19.10.2016
Официално: Плевнелиев обяви позицията си за СЕТА
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В профила на Президентството в социалната мрежа Twitter президентът Росен Плевнелиев обяви позицията си по Споразумението за свободна търговия ЕС-Канада (CETA), съобщиха от прессекретариата на президента. "Надявам се ЕС да се обедини около подкрепа за Всеобхватното икономическо търговско споразумение с Канада (CETA). Подкрепата за Споразумението ЕС-Канада е шанс да покажем, че Европа може да взема далновидни решения, в интерес на единството на евроатлантическата общност.

препоръчано

В ситуация на непредсказуемост след референдума за Brexit СЕТА може да бъде пример за установяване на справедливи и честни правила за свободна търговия. Европейските лидери да покажат единство и да надмогнат националните си политически сметки в името на една модерна система на икономическо и търговско сътрудничество. СЕТА е повече от залог за отношенията ЕС-Канада - споразумението е основа на икономическия просперитет на демократичната общност от двете страни на океана в условията на глобална конкуренция", се посочва в позицията.


Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски: Стармър, Шолц и Урсула се опитват да загубим Тръмп като съюзник, а той праща миротвореца Смит при реално управляващите Борисов и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски: Стармър, Шолц и Урсула се опитват да загубим Тръмп като съюзник, а той праща миротвореца Смит при реално управляващите Борисов и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК