ГОРЕЩО
ВЪРВЯТ КЪМ ЗАКРИВАНЕ: Още две от лицата на "Промяната" напускат партията?
ГОРЕЩО! Откриха СНИМКА на Васил Терзиев с Калушев и Ивей - петроханците били на представянето на кандидатурата му за кмет
СУПЕР ИНТРИГА! Някой в "Промяната" подлива вода на Асен Василев и не изпълнява заповедите му
КРИЗАТА С ГОРИВАТА: Как балканските държави търсят решения срещу скока на цените
ПОТРЕСАВАЩИ КАДРИ: Какво става с тризначките? Влачат куфари и крещят с цяло гърло из Лондон (ВИДЕО)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
„Панасоник“ планира да купи словенския производител на домакинска техника „Горение“, предаде NewEurope, цитиран от "Фокус".
Японската компания в момента води преговори за пълното поглъщане на „Горение“, като в момента притежава 10,74% от акциите ѝ. Другите два акционера са държавния пенсионен фонд „Капиталова дружба“ с 16,3% от дяла и „Международна финансова корпорация“ – 11,8%. Останалата част от компанията е държава от редица малки акционери.
Изчислява се, че пазарната капитализация на „Горение“ е 160 млн. евро. Компанията е словенски национален символ и водещ износител в страната. През последните две години обаче бележи загуби.
препоръчано
свързани новини
"Тесла" и "Панасоник" строят най-голямата фабрика за батерии
26202
на 02.08.2014
От 1 януари милиони телефони остават без това приложение
146846
на 01.01.2021
Хакери проникнаха в сървърите на "Майкрософт"
90978
на 01.01.2021
НОВА ТЕХНОЛОГИЯ: Русия строи наземна АЕЦ с модулен реактор от подводница
116194
на 30.12.2020


