BG EN

Папата към Меркел: Парите да ни служат, а не да ни управляват

ХИТ СВЯТ

Папата към Меркел: Парите да ни служат, а не да ни управляват

4539
на 18.05.2013
Папата към Меркел: Парите да ни служат, а не да ни управляват
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Ангела Меркел бе приета днес на аудиенция от папа Франциск, предаде БТА. Те обсъдиха въпроси, свързани с вярата, глобализацията и ролята на Европа в света.

препоръчано

След разговора Меркел заяви, че регулирането на пазарите е основна цел и че предназначението на икономиката е да служи на хората.

Папата  осъди тиранията на пазарите и поиска финансови реформи, придружени от по-голяма помощ за бедните. Той заяви, че парите трябва да служат, а не да управляват.

Разговорът с главата на Римокатолическата църква е признание за Германия, каза канцлерът. По думите й той може да достига до хората с прости и докосващи думи. Меркел добави, че за нея е важна грижата за устоите на обществото и че Римокатолическата църква играе изключително важна роля в това.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 105
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК