BG EN

Папата притеснен: Страх го е от кръвопролития във Венецуела

Папата притеснен: Страх го е от кръвопролития във Венецуела

5964
на 28.01.2019
Папата притеснен: Страх го е от кръвопролития във Венецуела
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Папа Франциск заяви вчера пред журналисти, че се опасява от кръвопролитие във Венецуела, но според думите му е прекалено рано да взема страна, защото това може да навреди още повече, предаде Ройтерс.

препоръчано

"В момента подкрепям целия венецуелски народ, защото това са хора, които страдат", каза папата пред репортери в самолета си при своето завръщане от Панама, където призова във Венецуела да бъде постигнато справедливо решение и да се зачитат човешките права.

"Страдам заради случващото се във Венецуела", каза той. "Кое ме плаши ли? Кръвопролитие", заяви Франциск. "Проблемът с насилието е това, което ме плаши. След всичките усилия, които бяха положени в Колумбия, случилото се в полицейската академия беше ужасяващо. Кръвопролитието на решава нищо", каза папата.

Той визира бомбения атентат срещу полицейската академия в колумбийската столица Богота, при която загинаха 21 души. Колумбийското правителство обвини за това бунтовническата групировка Армия за национално освобождение, която беше започнала преговори за мир с предишната власт. Франциск каза всичко това в отговор на думите на мексикански журналист към него, че венецуелците "искат да чуят своя латиноамерикански папа".

Венецуелският президент Николас Мадуро се сблъсква с безпрецедентно предизвикателство за властта си, след като опозиционният лидер Хуан Гуайдо се провъзгласи за временен президент. Той обяви, че президентските избори са били манипулирани и че това е мотивирало действията му и спечели широка международна подкрепа, отбелязва Ройтерс. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхванаха Изборния кодекс, решават как ще гласуваме на изборите. Викове и крясъци на опозицията прекъснаха заседанието (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхванаха Изборния кодекс, решават как ще гласуваме на изборите. Викове и крясъци на опозицията прекъснаха заседанието (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 31
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК