ГОРЕЩО
УЖАСЪТ Е НЕОПИСУЕМ! Създаден е спасителен център в Малко Търново след инцидента с автобуса-убиец
Доц. Стойчо Стойчев: Влиятелните хора от обществото са при Радев
Авто Юнион вече е официален вносител в България и на луксозния китайски автомобилен бранд HONGQI (СНИМКИ)
ОГРОМНА ТРАГЕДИЯ: Двама загинаха, има и ранени при тежък инцидент с автобус
ЩЕ СИ ИЗВАДЯТ ОЧИТЕ! Кокорчо тури на дръвника Манол Пейков заради депутатско място
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Папа Франциск днес призова хилядите мигранти в Рим да не губят надежда и да съхранят собствените си култура и нравствени ценности, съобщава The Telegraph, цитирана от "Фокус".
Около 5 хиляди мигранти, много от тях развяващи националните си флагове, се събраха на специална меса на площад „Св. Петър“ във Ватикана, за да отбележат деня на бежанците.
Понтифексът, който често увещава европейските лидери да приемат бежанците, бягащи от войни и насилие по света, каза пред тълпата: „Всеки един от вас носи у себе си история, култура, ценни добродетели. Въпреки това, много от вас са изпитали бедност, тирания и страх. Не позволявайте на никой да ви лиши от тази надежда и радост от живота.“
препоръчано
свързани новини
Папа Франциск отбеляза деня на мигрантите и бежанците
6515
на 17.01.2016
Унгария очаква възобновяване на доставките по нефтопровода „Дружба“
2083
преди 19 минути
Зеленски: Доставките по петролопровода "Дружба" вече може да бъдат възобновени
5613
преди 49 минути
4 души са ранени при експлозия в жилищна сграда в Ибиса
3975
преди 2 часа
НОВИ УДАРИ: Руснаците отново атакуваха Одеса с дронове
5938
преди 2 часа


