Приеха оставката на Делян Добрев като депутат - четирима негови колеги от ГЕРБ не го пускат
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Със гласуване от 187 гласа "за" днес депутатите гласуваха оставката на Делян Добрев.
Трима негови колеги от ГЕРБ гласуваха "против", а един "въздържал се", както и един от народните представители от "Продължаваме промяната".
Припомняме, че Делян Добрев обяви в събота, че напуска политиката. Това той направи по време на младежко събрания на ГЕРБ в Раковски. Дългогодишният депутат, министър и председател на Енергийна и Бюджетна комисия в парламента мотивира решението си с това, че е време да даде път на младите.
"Има моменти, в които човек усеща, че е дал всичко от себе си и е време да се оттегли. Този ден за мен е днес.
Борих се мъжки, отстоявах принципите си до край и се гордея с това.
Вие сте тези, които ми давахте сили! Благодаря ви! Благодаря сърдечно на цялата Армия на Добрев.
Сигурен съм в младото поколение политици! Стискам им палци да постигнат повече от нас!", написа по-късно в социалната мрежа Добрев.
След оттеглянето му от парламентарната група, той остава член на партия ГЕРБ.



