BG EN

Партията на убития бивш президент на Йемен избра нов председател

СВЕТЪТ ДНЕС

Партията на убития бивш президент на Йемен избра нов председател

4504
на 08.01.2018
Партията на убития бивш президент на Йемен избра нов председател
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Партията на народния конгрес на Йемен на убития бивш президент на страната Али Абдула Салех (на снимката) назначи за нов председател Садек Амин Абу Раас, предава Deutsche Welle.

препоръчано

Салех основава Партията на народния конгрес през 1982 г. и я води до Арабската пролет през 2012 г., когато бива свален и заместен от своя заместник Абд Рабу Мансур Хади. По време на продължилото си 30 години управление Салех води военни кампании срещу шиитите-хути в страната. След като е свален той формира изненадващ съюз с тях и успява да поеме контрол над столицата Сана през 2014 г. по време на гражданската война в Йемен.

През 2017 г. той обяви разваля съюза с Хутите и че ще подкрепи Мансур Хади. Той бе убит няколко дни по-късно от хутите край столицата.

 

 

Фокус

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
СУПЕР ШОУ! Колтуклиева подгони Киро из коридорите на Съдебната палата. Пита го чуват ли се с Борисов (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Колтуклиева подгони Киро из коридорите на Съдебната палата. Пита го чуват ли се с Борисов (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК