BG EN

Песков: Самото съществуване на Русия е дразнител за колективния Запад

Европа

Песков: Самото съществуване на Русия е дразнител за колективния Запад

5235
на 17.05.2022
Песков: Самото съществуване на Русия е дразнител за колективния Запад
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Понякога изглежда, че самото съществуване на Русия е значителен дразнител за колективния Запад и те са готови на всичко, за да ни попречат да се развиваме както искаме и да живеем както искаме. Това каза прессекретарят на президента на Русия Дмитрий Песков по време на лекция в рамките на маратона на Обществото на знанието, предава ТАСС.

препоръчано

Той посочи, че Русия не може да бъде изолирана по никакъв начин. „В наше време е невъзможно да се изолира една шеста от земята нито политически, нито икономически, нито дипломатически, нито информационно“, подчерта Песков.

„Уверени сме, че всичко ще бъде наред и сме уверени, че ще победим, ще постигнем всички цели“, заяви още той.

Говорителят на Кремъл подчерта още, че руският президент Владимир Путин знае накъде води страната, като обърна внимание на факта, че има политически консенсус и изключително високо ниво на подкрепа за държавния глава.

"Цялата страна го подкрепя. Сигурен съм, че го подкрепяте, младежите го подкрепят, всички поколения на страната ни го подкрепят. Ние ще постигнем целта си и вие ще живеете по-добре и вашата безопасност ще бъде приоритет“, заключи говорителят на президента.

Песков коментира, че държавата губи своя суверенитет, ако не прояви почтеност в защитата на интересите си. В същото време говорителят на Кремъл подчерта, че Русия последователно защитава своите интереси. Песков отбеляза, че в продължение на поне няколко десетилетия Русия „се развива, набира темпове на развитие, опитва се да устои на кризата, използва кризите, за да се обновява, подобрява, развива и става по-добра, така че нови хоризонти и възможности отворете за следващите поколения."

„И ние защитихме интересите си. Защото точно като индивид, държавата има свои собствени интереси. И ако държавата не прояви постоянство, ако държавата не прояви принципи по основните въпроси на съществуването, тази държава губи своята независимост, суверенитет, способност да мисли самостоятелно, да взема решения, да върви в посоката, която иска. И това правим от няколко десетилетия", допълни Песков.

„Всъщност, сега живеем в условия на „перфектна буря“ и моментът на истината, точно тази буря и момент, който трябва да гарантира и защитава нашите интереси, трябва да гарантира, че живеете по-добре, по-комфортно, по-стабилно и по- сигурно", заяви Песков.

Той отбеляза, че западните страни, включително САЩ, които водят хибридна война срещу Руската федерация, са се превърнали във враждебни държави. "Хибридна война е това, което се случва сега, пред което сме изправени", каза той. "Не само американски и британски съветници казват на украинските националисти с оръжие какво да правят, дават им информация от разузнаването. Това е дипломатическа война, политическа война, това са опити да ни изолират в света, това е икономическа война. Да, ние все още меко ги наричаме недружелюбни държави, но бих казал, че това вече са враждебни държави, защото това, което правят, е война“, подчерта говорителят на руския лидер.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК