ГОРЕЩО
Fibank и McLaren Mastercard Formula 1 Team сбъдват мечти за феновете
Силвия Пейчева: Ако искаме туризъм, трябва да можем да изграждаме и ремонтираме инфраструктура в планините и курортите
КЛЮЧОВ МОМЕНТ: Радев се среща с ръководствата на "Литаско" и "Лукойл"
СКАНДАЛНИ ПОРЪЧКИ! Иван Шишков разкри: Платени са 200 млн. лева отгоре за мантинели "солети"
ПАПАРАШКИ СНИМКИ: Ивелин Михайлов остана без кола - вози се в такси с бивша депутатка
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Парламентът на Гърция подкрепи закон, с който се ликвидират затворите с особено строг режим. Една от точките в закона дават възможност терористът от групировката „17 ноември“ Савас Ксирос, който излежава пет доживотни присъди и 25 години каторга, да излезе на свобода, съобщава РИА Новости.
Законът бе приет с гласовете на депутатите от управляващата коалиция. Против гласува опозиционната партия „Нова демокрация“ на бившия премиер Антонис Самарас.
Законът ще опразни затворите тип „Г“ – с особено строг режим, предназначени за опасни престъпници и терористи. На свобода ще излязат затворниците на възраст над 75 г. и осъдените на до 10 години затвор.
препоръчано
Върховният съд на САЩ с ключови решения за правомощията на Тръмп
6643
преди 55 минути
Жегите в Италия взеха две жертви
5068
преди 1 часа
Земетресение с магнитуд 4,2 по Рихтер беше регистрирано в Гърция
7538
преди 3 часа


