BG EN

Петима се разболяват от ебола всеки час в Сиера Леоне

СВЕТЪТ ДНЕС

Петима се разболяват от ебола всеки час в Сиера Леоне

2538
на 02.10.2014
Петима се разболяват от ебола всеки час в Сиера Леоне
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Всеки час петима души се разболяват от ебола в една от най-засегнатите от епидемията страни – Сиера Леоне, показват данните на благотворителната организация Save the Children. Фондацията посочва, че данните означават, че необходимостта от здравни услуги и доставки далеч надминава предлагането им.

препоръчано

За миналата седмица в западноафриканската държава са установени 765 нови случаи на заразяване, докато тя разполага с едва 327 болнични легла, съобщава Стандарт.

От избухването на епидемията до сега са установени общо 7178 случая на ебола, предимно в Сиера Леоне, Либерия и Гвинея.

Според Save the Children в Сиера Леоне болестта се разпространява „с ужасяваща скорост", а броят на новите случаи се удвоява всяка седмица. Дори властите да успеят да овладеят положението в някой район, тя започва да се разпространява в друг.

Освен това броят на загиналите не е съвсем точен, защото според фондацията „множество деца загиват анонимно в дома си или по улиците всеки ден".

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 98
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК