BG EN

Петър Петров смени отбора и мотора

Други спортове

Петър Петров смени отбора и мотора

3060
на 18.05.2015
Петър Петров смени отбора и мотора
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Един от най-добрите български мотоциклетисти Петър Петров подписа нов договор с изключително авторитетния Monster Energy Kawasaki MX2 Racing. До края на тазгодишния календар в Световния шампионат в клас МХ2 Петров ще кара със заводски мотоциклет Кавазаки. Това стана факт поради контузията на един от пилотите, който няма да участва до края на сезона- Дилан Ферандис / Франция/.

препоръчано

Ръководството на тима трябваше веднага да намери заместник на Ферандис и преговорите с Петър Петров и екипа му преминаха успешно и беше подписан договора. Роденият в Севлиево състезател е на 20 години, но има сериозен опит в клас MX2, защото кара в Гран При от 2010 г., след като постигна добри резултати в класовете МХ85 и МХ125. За първи път в кариерата си Петър ще кара заводски мотоциклет. Досега той има няколко класирания в топ 10, а също и в топ 5 на отделни маншове от световния шампионат. През изминалите два дни Петров тестваше новия си мотор в Холандия, като машината е паснала идеално на българина още с качването. Утре и вдругиден отново ще продължат тренировките с новото Кавазаки, като официалния му дебют ще бъде в 7-ия кръг на Световния шампионат МХ2 в Англия (23-24 май).

След подписване на договора собственикът на отбора Жан Жак Люсети коментира: "Трябваше да вземем бързо решение, тъй като искахме да представим на нашите спонсори тримата пилоти преди старта на следващата Гран При. В този момент от сезона, малцина топ пилоти са на разположение. Щастието ни се усмихна и ние успяхме да вземем Петър Петров – един млад пилот, който ще даде още по-международно лице на тима.  Ние ще му помогнем да се почувства като у дома, като същевременно ще осигурим и подкрепа на Дилън Ферандис по време на неговото възстановяване."

Петър Петров заяви: "Много съм щастлив и развълнуван от този шанс. Monster Energy Kawasaki MX2 Racing е заводски отбор и съм доволен, че те вярват в мен. Мисля, че мога да се справя добре с тяхната подкрепа и моя опит. Наистина очаквам с нетърпение да се състезавам с този отбор и да видим какво ще се получи. Естествено, искам да благодаря на всички в екипа за тяхното доверие в мен". 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 18 декември: Лъвът да не разчита на късмета си, новина за пари застига Водолея
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента - приеха важни промени в Кодекса на труда и се захванаха със Семейния кодекс. Величие“ шокираха залата с тотално неадекватно поведение, депутатка на фараона Ивелин Михайлов изтърси: Видях всичко с ушите си (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента - приеха важни промени в Кодекса на труда и се захванаха със Семейния кодекс. "Величие“ шокираха залата с тотално неадекватно поведение, депутатка на фараона Ивелин Михайлов изтърси: Видях всичко с ушите си (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 30
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК