BG EN

Пет организации искат спешни мерки срещу дестабилизацията на болниците

Здраве

Пет организации искат спешни мерки срещу дестабилизацията на болниците

6968
на 08.10.2022
Пет организации искат спешни мерки срещу дестабилизацията на болниците
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Пет организации, представляващи държавни, общински и частни болници искат от правителството спешни мерки срещу финансовата дестабилизация на лечебните заведения.

препоръчано

А тя се дължи на хроничното недофинансиране на клиничните пътеки, инфлацията, високите цени на енергоносителите, задължението на директорите да увеличат заплатите на медицинските кадри, за да получат и по-високи цени на клиничните пътеки.

В писмо до премиера Гълъб Донев, министрите на финансите и здравеопазването, управителя на Здравната каса и председателя на Българския лекарски съюз, болничните сдружения настояват да бъде използван излишъка от бюджета на Касата и да се отвори резервът на обществения фонд за посрещане на непредвидените разходи на лечебните заведения. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ експертът Васил Грудев алармира: Новата власт спешно да подхване темата със земеделието, защото иначе... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ експертът Васил Грудев алармира: Новата власт спешно да подхване темата със земеделието, защото иначе... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК