BG EN

ПИК TV: Митов: Има неизползван потенциал в отношенията България-Хърватия

ПИК TV

ПИК TV: Митов: Има неизползван потенциал в отношенията България-Хърватия

4572
на 25.05.2015
ПИК TV: Митов: Има неизползван потенциал в отношенията България-Хърватия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

България и Хърватия са свързани от вековни исторически връзки и традиции, което е здрава основа, върху която стоят динамично развиващите се през последното десетилетие отношения между приятели, партньори и съюзници в рамките на ЕС и НАТО.

препоръчано

Това заяви външният министър Даниел Митов на съвместен брифинг с хърватската вицепремиерка Весна Пусич.

Митов посочи, че между София и Загреб има отлични политически отношения, което позволява да се засили диалога в двустранен план и да се стимулират икономическите и културни връзки.

"Трябва да признаем, че съществува неизползван потенциал между България и Харватия", каза външният ни министър.

Той заяви, че по време на срещата си Весна Пусич е обсъдил двустранните икономически отношения, проблемите с незаконната имиграция, ситуацията в Македония и интеграцията на Западните Балкани в ЕС и НАТО.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 107
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК