ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Около 100 кг. мед бяха осветени днес в храм "Св. Георги" от свещеник Дмитрий Терзи.
Тридесет кг. пчеларите от Разград ще дарят на всеки от обитателите на дома за възрастни хора. С добра година се похвалиха пчеларите, чрез председателя на сдружението си Славейко Рашев, но и с много проблеми, свързани главно със свиващите се пазари, поради навлизането на голям производител- Украйна.
Денят на св. Харалампи е поводът за днешното събиране на пчеларите и от няколко години това става на тази дата. 310 са регистрираните пчелари в областта, а 30 от тях се прехранват само с това. Има и пчелна ферма в Лозница- най-голямата в страната.
Тревогата на медопроизводителите идва и от това, че за тази година забраната за пръскане от въздуха с хербициди не е подновена. Като цяло пчеларството е в подем, но все още грижата за здравето на пчелите и липсата на лаборатория, както и поставянето на развитието на бранша на научна основа не са на нужното равнище.


