ГОРЕЩО
АЛО, ТЕРЗИЕВ: Пропадна асфалтът край строежа на метрото в “Слатина"
ХИТ! Жестока гавра със сутрешните блокове заради истерията им по Радев
ЛЪЖА ИЛИ ИСТИНА? Руски медии знаели 3 часа по-рано за оставката на Румен Радев (СНИМКИ)
САГАТА СЕ РАЗГАРЯ! Съюзът на съдиите с подъл ход в услуга на ППДБ, докато КС образува дело за отмяна на поправката „Анти Сарафов“
МЪЛНИЯ! Антон Тодоров: Румен Радев е бил съдружник със скандален приватизатор-съветник на Андрей Луканов (СНИМКИ)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Общинският съвет на Стара Загора прие предложението на кмета на града за промяна на устройствените планове на парк „Бедечка”, предаде БГНЕС.
препоръчано
То е на база констатирани нарушения в общински решения, взети през 2003, 2005 и 2011 г., които станаха причина паркът да бъде реституиран на собствениците на имоти и впоследствие на зелената територия да започне изграждането на жилищен квартал.
С внесеното в ОбС предложение за промяна ще започне изработване на нови планове, които да запазят парка. С него спира издаването и на строителни разрешения за строеж в зелените площи. Собствениците заявиха, че ще обжалват решението на Общинския съвет в съда.
свързани новини
ПИК TV: Строителството в парк "Бедечка" не спира
18849
на 07.09.2016
Нов протест събра старозагорци в защита на "Бедечка"
15303
на 11.04.2016
МРРБ: Нямаме правомощия да отменяме решения на местните власти
15163
на 25.08.2016


