BG EN

ПИК TV! Шефът на "Информационно обслужване“: Сигналът в прокуратурата е подаден от мен, поставеният срок от ЦИК ще бъде спазен

ГОРЕЩО
Политика

ПИК TV! Шефът на "Информационно обслужване“: Сигналът в прокуратурата е подаден от мен, поставеният срок от ЦИК ще бъде спазен

164198
на 11.03.2025
ПИК TV! Шефът на Информационно обслужване“: Сигналът в прокуратурата е подаден от мен, поставеният срок от ЦИК ще бъде спазен
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Срокът, който ни е поставен от Централната избирателна комисия (ЦИК), ще бъде спазен, заяви изпълнителният директор на "Информационно обслужване“ АД Ивайло Филипов по време на изслушването в парламента относно  възложеното им от Конституционния съд извършване на преизчисления във връзка с конституционно дело № 33/2024 г. за оспорване на законността на изборите за 51-во Народно събрание.

препоръчано

Филипов посочи, че към настоящия момент екипът работи и от над 1700 протокола са въведени повече от 600 протокола. Това ни дава уверение, че ще приключим в ранните часове на 12 март, така че срокът, който ни е поставен от ЦИК, ще бъде спазен, заяви той. 

Ивайло Филипов обърна внимание на т. нар. проблемни седем секции. В две от тези секции вещите лица на КС срещу гласували с машини и хартия за всички политически партии и кандидати са записали нула, съобщи той. Посочи, че в една от секциите цялото хартиено гласуване е премахнато, т.е. е нула, а в други четири секции изцяло машинното гласуване е премахнато. На видеонаблюдението ясно се вижда, че в прозрачните урни в тези седем секции има както машинен, така и хартиен вот, отбеляза Филипов. 

Общо гласовете, които са изчезнали са 780 за всички политически партии, от които 739 са за представените в парламента партии плюс "Величие", каза директорът на "Информационно обслужване".

От тях "Величие" има 32 гласа, а 21 гласа не им достигнаха да влязат в парламента, "Има такъв народ" - 35 гласа, "ДПС-Ново начало" - 242, "Възраждане" - 103, "Алианс за права и свободи" - 13, МЕЧ - 33, ГЕРБ-СДС - 134, ПП-ДБ - 92, "БСП-Обединена левица" - 55.

Сигналът в прокуратурата е подаден от мен, заяви още Ивайло Филипов.

Сподели:
Бомба x
ИДВАТ ДЪЖДОВЕ! Слънцето пробива мъглите край Дунав, но следобед над планините се задават гръмотевици (КАРТИ) ИДВАТ ДЪЖДОВЕ! Слънцето пробива мъглите край Дунав, но следобед над планините се задават гръмотевици (КАРТИ)
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Росен Желязков с горещ коментар след аудиенцията при папа Лъв XIV: Един ангажиран проповедник, който все повече ще влиза в ролята на дипломат (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ПЪРВО В ПИК TV! Росен Желязков с горещ коментар след аудиенцията при папа Лъв XIV: Един ангажиран проповедник, който все повече ще влиза в ролята на дипломат (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 94
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК