BG EN

Писателка искала да убие Маргарет Тачър

Европа

Писателка искала да убие Маргарет Тачър

5714
на 20.09.2014
Писателка искала да убие Маргарет Тачър
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Една от най-продаваните британски писателки Хилари Мантел заяви, че новата й книга "Покушението на Маргарет Тачър" е вдъхновена от собствените й фантазии как убива Желязната лейди. Идеята за новата й творба се родила през далечната 1983 г., когато видяла Тачър близо до дома й в Уиндзор.

препоръчано

Бившата министър-председателка на Великобритания била без охрана и Хилъри си представила как изважда пистолет от чантата си и я застрелва. Само година след смъртта на Тачър, Мантeл се престрашава да публикува скандалното четиво.

В интервю за Guardian Мантeл казва, че Тачър била анти-феминистка и психо-травестит, нанесъл в дългосрочен план вреда на страната. Щом видяла неохраняваната Тачър, Мантeл мислено измерила разстоянито като снайперист и си казала "Ако на мое място беше някой друг, вече да е умряла!"

Надин Дорис, член на партията на Консерваторите реагира на скандалното интервю с думите, че е шокиращо да се говорят подобни неща, толкова скоро след смъртта на Тачър, още повече, че тя има живи роднини - семейство, което ще се почувства ужасно от публикуването на романа.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
РАЗДОР! ДБ скочи на Промяната на старта на парламента: Беше грешка да се разделяме! Асен Василев се сопна: Не смятам така (НА ЖИВО/ВИДЕО) РАЗДОР! ДБ скочи на "Промяната" на старта на парламента: "Беше грешка да се разделяме!" Асен Василев се сопна: Не смятам така (НА ЖИВО/ВИДЕО)
ново
Днес: 31
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК