Питат Кирчо чувства ли вина за Радев, а той: Не, аз минавам като слалом, като през иглени уши между него и...

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Грам вина на чувства Кирил Петков за това, че благодерение и на "Продължаваме промяната" за президент бе избран Румен Радев, който сега се опитва да отклони България от пътя й към Европа.
Бившият премиер би запитал дали съвестта му е чиста, след като преди последните избори за държавен главана партията му подкрепи настоящия стопанин на "Дондуков" 2.
Кирчо формулира отговора си, вкарвайки в употреба една от любимите му в последно време думичка - репер.
"В последните интервюта ясно арикулирам, че двата репера на ПП са: България в сърцето на Европа и България без корупция. На България не й трябват мутри и хора, които да защитават чужди интереси. В случая на Русия.
Не, не съжалавям за нито едно от действията си, защото ние минаваме като слалом между тези две групи - едните гледат на Изток към Русия, другите гледат как да откраднат. А ние се опитваме да бутаме Бъгария напред, въпреки тези две групи", отсече Петков пред "Дарик".
Естествено, не пропусна да изтъкне, че ако не било първото му правителство и сглобката, нито сме щели да видим Шенген, нито пък еврозона.
Да се слави името му сега и вовеки!
В редовния кабинет на "Промяната", въпреки присъствието в него на хора с руски уклон, Кирчо и Ко успели да прокарат плана за еврозоната и благодарение на тях Европа върнала доверието си към България. Във второто правителство пък направили завой да не гледаме на Изток.
"И в този слалом, през тези иглени уши, през които минахме, днес имаме шанса да сме в Шенген и да сме в еврозоната. Това ни струваше 300 хиляди избиратели, това ни струваше безброй обиди, удари по репутацията ни - цени, които сме готови да платим", рече още превъзбуденият Петков.
По повод искането за референдум за еврото, съпредседателят на ПП допусна, че Румен Радев "го играе популистки, за да се прави човек на народа". "Ако това е причината, това е грях. Този тип популизъм прави така, че рано или късно България да не е правова държава. Едно съм сигурен - не се прави партия с първа стъпка, която да рискува благополучието на държавата".