ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Треньорът на ЦСКА Александър Томаш почти сигурно ще напусне тима, независимо от изхода на баража с Арда Кърджали.
Армейците се представят доста под очакванията през този сезон като завършиха на пето място в крайното класиране на Първа лига. За капак столичният гранд загуби и финала за Купата на България срещу Лудогорец пред препълнените трибуни на Националния стадион "Васил Левски".
Поради тази причина ръководството на ЦСКА възнамерява да освободи Александър Томаш и усилено му търси заместник. Един от фаворитите за мястото на българския наставник е португалецът Пауло Бенто. За момента обаче няма яснота дали той има интерес да поеме армейците. Затова и червените шефове вече са готови с алтернативен вариант, ако той откаже да застане начело на ЦСКА.

Според "Мач Телеграф" ръководството на ЦСКА вече се е свързало с друг португалец, който евентуално да замени Александър Томаш. Става въпрос за бившия национал на "мореплавателите" Рикардо Са Пинто.
Очаква се през следващата седмица в България да пристигне неговият мениджър, който да се срещне с изпълнителния директор на червените Радослав Златков и да му каже при какви условия клиентът му е готов да поеме армейците.
В момента Са Пинто е без работа, след като в края на 2024 година напусна мароканския Раджа Казабланка.


