ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Президентът Росен Плевнелиев си запазва правото да защити репутацията на президентската институция и доброто си име, включително и чрез завеждането на съдебни дела срещу медии или всеки, който публикува или разпространява лъжи и клевети по негов адрес. Това се посочва в съобщение на прессекретариата на държавния глава, разпространено часове след изказването на Николай Бареков, че Плевнелиев е забъркан в пране на пари.
Бареков твърди, че Плевнелиев е забъркан в престъпления, изискващи наказателна отговорност и му иска оставката.
В съобщението на прессекретариата на държавния глава се посочва още, че ”през последните близо шест месеца българското общество стана свидетел на организирана клеветническа кампания срещу държавния глава, която отдавна премина всякакви граници. Невярната и манипулативна информация, която тенденциозно обикаля определени медии, цели да урони доброто име на държавния глава Росен Плевнелиев и да разклати президентската институция, в отговор на открито изразени от президента позиции”.
Според държавния глава атаките срещу институцията очевидно целят предизвикване на хаос в държавата и отклоняване на вниманието от реалните проблеми, които българското общество посочва.


