BG EN

Плевнелиев: Няма предложение от САЩ за разполагане на войска у нас

ЧАС ПИК

Плевнелиев: Няма предложение от САЩ за разполагане на войска у нас

5969
на 15.06.2015
Плевнелиев: Няма предложение от САЩ за разполагане на войска у нас
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Към момента българското правителство няма каквото и да е предложение, което да можем тепърва да обсъждаме. Това заяви президентът Росен Плевнелиев в отговор на въпрос за това, че САЩ биха разположили войски и въоръжение в сферата на Източна Европа и България.

препоръчано

"Към момента следим процеса на вземане на решения във Вашингтон, относно идеята на САЩ за повишаване на нивото на сигурност на някои от съюзниците, особено по източната граница. В рамките на решенията на НАТО допринасяме и отговорно действаме за колективната отбрана. Ако има допълнителни механизми и идеи по линията на двустранното сътрудничество между България и САЩ, ще се отнесем отговорно, когато получим конкретно предложение", обобщи Плевнелиев.

Той посочи, че България като достоен член на НАТО, изпълнява плана за готовност, който всички ние приехме през септември миналата година в Уелс. "България е активен и отговорен член на НАТО. Като държавен глава проведох КСНС по национална сигурност наскоро, с който намерихме и политически консенсус с много малки изключения", посочи Плевнелиев.

Той заяви, че именно затова България от следващата година трябва да започне плавно да увеличава бюджета за отбрана, така че да достигне до 2% от БВП в рамките на 10 години за отбрана. "За нас единствено 2015 г. ще бъде изключение, защото беше тежка година, видяхме и фалит на голяма банка", каза държавният глава. Изказването на Плевнелиев беше след среща с президента на Португалия Анибал Каваку Силва.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 108
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК