BG EN

Пловдивчанка остана парализирана, след побой от мъжа й

ЧАС ПИК

Пловдивчанка остана парализирана, след побой от мъжа й

10104
на 25.11.2015
Пловдивчанка остана парализирана, след побой от мъжа й
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Жена от Пловдив остана парализирана, след като мъжът й нанесе жесток побой, съобщи Трафикнюз.

препоръчано

Много трудно жертвите говорят за терора. Пловдив е градът с най-тежко пострадали жени от домашно насилие. Това показват последните данни за този вид престъпление. Културната столица на Европа през 2019 година е и с най-много заведени дела на глава от населението. Според магистрати една от причините за по-големия брой наказателни дела се дължи на факта, че жертвите на домашния терор осъзнават правата си.

Първата стъпка е пострадалите да подадат молба в съда за заповед за незабавна защита. С нея се определят мерки срещу насилника. Най-важните са отстраняването му от общото жилище и забрана да доближава дома, работата и местата за отдих на жертвата. Ако нападателите нарушат забраната да доближават жертвата, ги грози затвор до три години.

Анализите показват, че обект на насилие често са и възрастните хора от страна на техните деца и внуци. А насилниците са от всякакви възрасти, професии и социални групи.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК: Борисов събра на ИЗВЪНРЕДНА СРЕЩА остриетата си (ВИДЕО)
ново
Днес: 32
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК