BG EN

Повече от половината френски гласоподаватели подкрепят идеята за провеждането на референдум за членството в ЕС

ЧАС ПИК

Повече от половината френски гласоподаватели подкрепят идеята за провеждането на референдум за членството в ЕС

2651
на 22.03.2016
Повече от половината френски гласоподаватели подкрепят идеята за провеждането на референдум за членството в ЕС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Опасенията на Брюксел, че "брекзитът" може да събори блока от 28 европейски държави се засилиха, след като стана ясно, че повече от половината френски гласоподаватели подкрепят идеята за провеждане на референдум за членство в ЕС, подобен на британския, пише вестник The Daily Express, цитиран от "Фокус".
Ново проучване показва, че 53 % от французите искат да се изкажат относно бъдещето на Франция в структурите на ЕС. Лидерът на крайно дясната националистическа партия "Национален фронт" Марин льо Пен приветства резултатите от допитването като "изключително окуражителни".
Около 25 % от френските гласоподаватели биха искали да станат свидетели на края на свободното придвижване в Европа, след като Шенгенското споразумение се превърна в обект на засилени критики след терористичните нападения в Париж от ноември 2016 г. 
Нестабилната икономика, колебливото правителство и нестихващата мигрантска криза подхранват изгряващите евроскептични настроения във Франция, която наред с Германия е една от държавите-основателки на ЕС и сред най-яростните му защитници. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с ТОП АНАЛИЗ: Отборният играч Илияна Йотова достигна върха (НА ЖИВО) САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с ТОП АНАЛИЗ: Отборният играч Илияна Йотова достигна върха (НА ЖИВО)
ново
Днес: 53
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК