BG EN

Подагра мъчи Петър Стоянович

ЧАС ПИК

Подагра мъчи Петър Стоянович

10696
на 11.11.2014
Подагра мъчи Петър Стоянович
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият министър на културата Петър Стоянович се бори с болестта на кралете - подаграта. Министърът беше засечен да пазарува с бастун и големи кроксове.

препоръчано

"Така е, имах криза, която е доста болезнена и е свързана с отлагане на соли по костите. Не съм преживял злополука, а от години страдам от това заболяване", обясни бастуна Стоянович пред "България днес", предаде "24 часа".

Подаграта е метаболитно нарушение, което се дължи на повишена пикочна киселина в кръвта. Има множество проявления, но най-чести са повтарящите се пристъпи на остър възпалителен артрит. Наричат я "болестта на кралете", защото започва след повишена консумация на месо.

"Неприятно и болезнен е, но има лекарства, които помагат", обясни още състоянието си бившият културен министър.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 38
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК