BG EN

Подкрепата на американците за изтеглянето на войските от Афганистан рязко намаля

Америка

Подкрепата на американците за изтеглянето на войските от Афганистан рязко намаля

6977
на 18.08.2021
Подкрепата на американците за изтеглянето на войските от Афганистан рязко намаля
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Подкрепата на американците за изтеглянето на войските на САЩ от Афганистан спадна рязко след разпространяването на кадрите от Кабул след победата на талибаните, като половината от запитаните не одобряват начина, по който бяха изтеглени американските войски, показва проучване на “Политико“ и “Морнинг консълт“, цитирано от Франс прес.

препоръчано

Само 49 на сто от 1999 избиратели, участвали в проучването между 13 и 16 август, са подкрепили решението на американския президент Джо Байдън за изтегляне.

През април, когато той обяви плановете си за връщане на американските войници в родината преди 11 септември, 69 на сто от американците ги одобряваха, предава БТА.

Последното проучване беше направено, докато талибаните водеха светкавичната си офанзива и след това превзеха афганистанската столица, а администрацията на Байдън обяви изпращането на 6000 военни, които да гарантират сигурността на летището по време на евакуацията на около 30 000 американци и страхуващи се за живота си мирни афганистанци.

Байдън разчиташе общественото мнение да подкрепи изтеглянето, сложило край на най-дългата война на САЩ, започнала след атентатите от 11 септември 2001 година.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО) Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО)
ново
Днес: 78
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК