BG EN

Пожарът край Лесово застрашава да навлезе и в Турция

ЧАС ПИК

Пожарът край Лесово застрашава да навлезе и в Турция

4326
на 05.08.2015
Пожарът край Лесово застрашава да навлезе и в Турция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

И днес продължава гасенето на пожара в землището на ямболското село Лесово. Има опасност огънят да премине и на турска територия. До момента са изгорели над 7000 декара сухи треви и храсти. За щастие, опасност за жителите на Лесово няма. Цяла нощ пожарникари, граничари и горски служители останаха в района на пожара.

препоръчано

Вчера в гасенето се включи и хеликоптер Ми-17 от авиобаза Крумово, чийто екипаж извърши три задачи по пожарогасене като направиха 66 захода и облетяха терена с над 132 тона вода. Днес е планирано още едно излитане. Поради динамичната обстановка, освен екипажите от авиобаза Крумово и 35 военнослужещи от военното формирование на Сухопътните войски в Ямбол ще имат готовност да се включат в действията по гасенето на пожара, възникнал в района на Лесово. Гасенето на пожара се затруднява от вятъра, който непрекъснато променя посоката си, и непроходимия терен.

свързани новини

Рискът от пожари остава екстремен в за Ямболска и за част от Хасковска област. Там е обявена червена степен, което означава, че са възможни бързо разпространяващи се много силни пожари. Такава опасност има и за отделни райони на Кърджалийска и Старозагорска област. Оранжева степен на пожарна опасност е в сила за днес за цяла Югоизточна България, както и за големи райони от Северозападна.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК