BG EN

Политолог ПОПАРИ мераците на Радев да е ПАРТИЕН СТРОИТЕЛ

Акценти

Политолог ПОПАРИ мераците на Радев да е ПАРТИЕН СТРОИТЕЛ

82159
на 09.10.2025
Политолог ПОПАРИ мераците на Радев да е ПАРТИЕН СТРОИТЕЛ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Идеята на лидера на СДС Румен Христов президентът да не може да участва в партийния живот две години след изтичане на мандата му не кореспондира с Конституцията. Позицията е на политолога доц. Милен Любенов.

препоръчано

Пред Нова нюз той нарече вътрешно-коалиционна игра размяната на реплики след думите на Христов. Политологът напомни, че и сега няма забрана президентът да е член на политическа партия.

Любенов обясни обаче, че Румен Радев не може да прави партия, докато е държавен глава и това е причината да не говори въобще по тази тема, защото няма право в рамките на мандата си да се занимава с партийно строителство.

Любенов е скептичен, че столичният кмет може да бъде успешен кандидат за президент и отбеляза, че Васил Терзиев няма никакви намерения да се впуска в такава битка. 

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с ТОП ПРОГНОЗА за ПИК TV: Нещо необичайно ще се случи в дните до средата на март (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев с ТОП ПРОГНОЗА за ПИК TV: Нещо необичайно ще се случи в дните до средата на март (ВИДЕО)
ново
Днес: 12
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК