BG EN

Полицаи и репортери сред пострадалите в Атина

СВЕТЪТ ДНЕС

Полицаи и репортери сред пострадалите в Атина

2025
на 16.07.2015
Полицаи и репортери сред пострадалите в Атина
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

При сблъсъците в Атина са пострадали четирима гръцки полицаи и двама френски фотографи, съобщава АФП.

препоръчано

Арена на сблъсъците пл. "Синтагма" до парламента в Атина, където в момента текат дебатите по законопроекта за реформите, които Гърция трябва да осъществи, за да получи нова финансова помощ от европейските кредитори. Протестиращите запалили микробус на гръцка телевизия, изпочупили околните банкомати и са разбили витрини магазини. Пострадали са най-малко 4-ма полицаи и двама фоторепортери от Франция, единият от които е бил ранен в крака. За да разпръсне развилнялата се тълпа, полицията бе принудена да използва сълзотворен газ и светошумови гранати. Демонстрантите й отговориха с коктейли "Молотов".

Полицията е задържала най-малко 50 души.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО) Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО)
ново
Днес: 115
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК