BG EN

Полицията в Париж забрани протестите на "жълтите жилетки" на "Шанз Елизе"

Европа

Полицията в Париж забрани протестите на "жълтите жилетки" на "Шанз Елизе"

9174
на 22.03.2019
 Полицията в Париж забрани протестите на жълтите жилетки на Шанз Елизе
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Седмица, след като стотици антиправителствени демонстранти плячкосаха „Шанз Елизе“, полицията в Париж обяви, че движението на „жълтите жилетки“ няма да бъде допуснато да протестира на емблематичния булевард, предава AFP, цитирана от "Фокус". Протестиращите няма да бъдат допуснати и на улиците около Триумфалната арка, както и в няколко прилежащи района, включително президентския дворец и парламента.
В началото на седмицата правителството на Франция обяви, че планира нови мерки за сигурност след последните погроми на протестиращите „жълти жилетки“ на популярния булевард „Шанз Елизе“ в центъра на Париж.
От пресслужбата на премиера Едуар Филип заявиха, че последният протест е доказал, че настоящите мерки за сигурност са „недостатъчни". „Изводът е, че премиерът ще представи на пред президента мерки, необходими за адаптиране на позицията на силите за сигурност, за да могат те да действат твърдо по всяко време", бе казано в изявлението на Париж.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! ГЕРБ с амбиция да сложи край на политическия пазарлък - предлага въвеждането на нова социална помощ, която да се отпуска за Великден и за Коледа ПИК TV! ГЕРБ с амбиция да сложи край на политическия пазарлък - предлага въвеждането на нова социална помощ, която да се отпуска за Великден и за Коледа
ново
Днес: 36
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК