BG EN

Полша затвори летище заради военни учения

Европа

Полша затвори летище заради военни учения

8401
на 05.11.2025
Полша затвори летище заради военни учения
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Летище Люблин, в Полша, беше затворено днес за няколко часа поради военни учения, предава PolsatNews.

препоръчано

Полското управление на въздушното движение съобщи за това социялната платформа X.

В съобщението се посочва, че пространството над летището в Люблин "е затворено от 15:30 до 18:00 часа поради планирани учения на полските военновъздушни сили".

"Затварянето не е свързано с мерки за авиационна гранична сигурност", добавиха те.

Летището в Люблин е пуснато в експлоатация през 2012 г. То има статут на международно летище и може да обслужва самолети с размерите на Boeing 767 или Airbus A310.

Припомняме, че през последните седмици летища в различни европейски страни бяха временно затворени поради появата на неизвестни дронове.

Във вторник летищата в Брюксел и Лиеж бяха затворени поради неидентифицирани дронове.

В Германия летище Бремен беше затворено в неделя вечерта, 2 ноември, след като бе забелязан неидентифициран дрон.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ПИК TV! Адвокат Мария Петрова с остър коментар: Министрите на здравеопазването са все повече сламени човеци (ОБНОВЕНА) ПИК TV! Адвокат Мария Петрова с остър коментар: Министрите на здравеопазването са все повече сламени човеци (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 56
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК