BG EN

Полша извика 8000 души на военно обучение

Европа

Полша извика 8000 души на военно обучение

6808
на 20.12.2022
Полша извика 8000 души на военно обучение
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

8000 поляци на възраст между 15 и 65 години ще преминат военно обучение тази зима, съобщи министърът на националната отбрана Мариуш Блашчак, цитиран от Анадолската агенция.

препоръчано

В телевизионно обръщение към нацията той заяви, че колкото се може повече хора трябва да бъдат обучени за евентуална криза.

Блашчак отбеляза, че общо 8000 доброволци в тази възрастова група ще получат обучение през зимата.

Уменията, придобити по време на обучението, ще бъдат полезни при възникване на криза, каза Блашчак и добави, че властите се надяват да увеличат броя на доброволците.

Полското правителство има за цел да открие поне по един курс за военно обучение във всяка провинция, където да се провеждат осемчасови занятия.

Непълнолетните също могат да посещават обученията, стига да са придружени от родител или законен настойник. Според местните медии през август повече от 13 000 доброволци вече са се записали за доброволна военна служба в Полша. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК