ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
В петък хърватското правителство бе на ръба на колапса след поредния обрат в кризата, която от януари разклаща дясната коалиция на власт, предаде AFP, цитирана от Фокус.
Вицепремиерът и лидер на дясната националистка партия HDZ Томислав Карамарко вчера заяви, че премиерът Тихомир Орешкович вече не може да разчита на подкрепата на политическата сила.
Малко по-рано Орешкович призова Карамарко и Бозо Петров, втори вицепремиер и лидер на партията „Мост“, да подадат оставка заради разприте си, които според премиера са станали „голяма тежест за правителството и за Хърватия“.
Карамарко отказа да подаде оставка и заяви, че вижда промените в парламентарното мнозинство и дори новите избори като единственото решение на проблема.


