BG EN

Пореден тежък случай на грип, жена е с опасност за живота

Животът днес

Пореден тежък случай на грип, жена е с опасност за живота

4583
на 28.03.2014
Пореден тежък случай на грип, жена е с опасност за живота
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

54-годишна петричанка бе докарана в тежко състояние на полиорганна недостатъчност вследствие на усложнения след прекарана вирусна инфекция, най-вероятно от грип, пише Struma.com.

препоръчано

Жената бе транспортирана спешно с опасност за живота от болницата в Петрич, но след намесата на лекарите в отделението по реанимация в Благоевград състоянието и е стабилизирано.

Засега никой от медиците не се наема с прогнози за по-нататъшното състояние на жената, но "нещата вървят добре и вероятно ще бъде спасена", коментираха лекарите.

Това е поредният случай, при който пациент е с опасност за живота след грипния вирус тази година. Той се оказа изключително резистентен на антибиотици и бързо инфекцията преминаваше в пневмония.

Миналата седмица вътрешното отделение на МБАЛ-Благоевград бе препълнено с пациенти с пневмонии, част от тях вирусни, които са изключително опасни.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа
ново
Днес: 14
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК