BG EN

Посланикът на Израел: Не се отнасяме към палестинците, както Хитлер към евреите

Азия

Посланикът на Израел: Не се отнасяме към палестинците, както Хитлер към евреите

4156
на 23.07.2014
Посланикът на Израел: Не се отнасяме към палестинците, както Хитлер към евреите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Взаимоотношенията с Турция до качването на Ердоган на власт бяха на много високо ниво. Можеше още от тогава да се види желанието и стремежа на Турция да се приближи към Хамас. Това каза посланикът на Израел за България Шаул Камиса Раз на дискусия на тема: „ Ситуацията в Близкия Изток и последиците за Държавата Израел”, съобщи "Фокус". 

препоръчано

„За наше съжаление Турция сътрудничеше в създаването на тази атмосфера, на която сме свидетели, защото донякъде те упражниха натиск върху света и то съвсем не от притеснение за палестинските граждани, а по-скоро от желание да подкрепят милитаристичните течения в Ивицата Газа и това стигна до много опасни нива. Когато някой казва, че Израел постъпва много по-тежко към палестинските граждани, отколкото Хитлер към евреите – това е много тежко изказване и няма нищо общо с действителността. Нима има доказателства, че ние сме създали лагери на смъртта за палестинците, нима има доказателства, че трансферираме граждани от едно място на друга в Ивицата Газа, нима сме целенасочено отправяли жители към машини на смъртта, нима сме упражнили друго право освен правото си на отбрана, нима конкретно сме се целили към граждански цвилни цели? Разбира се, че – не. От хуманитарна гледна точка Израел се държи, както никоя друга държава във война – да се помага на населението от другата страна по време на война”, каза посланикът на Израел и допълни, че е абсурдно да се сравнява поведението на Израел с това на Хитлер.

„Много е жалко да се чуе такова изказване и то понижи нивото на взаимоотношение между Турция и Израел”.

Според посланика тази позиция от страна на Ердоган може би е следствие на разочарованието му, че не е получил подкрепа на идеите си да бъде част от държавите, които се опитват да развиват този терористичен процес: „ Добре помним, че един от първите, които подкрепиха Мюсюлманските братя беше министър-председателя на Турция”.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО)
ново
Днес: 46
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК