ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Известният наркодилър Милен Шевкенов - Шефкена остава за постоянно в ареста. Това решиха днес магистратите от Апелативен съд - Пловдив.
Пласьорът бе хванат друсан зад волана на 21 март. У него униформени откриха и 200 грама кокаин.
Малко преди 02,00 часа полицейски автопатрул спрял за проверка на улица “Хресто Г. Данов“ лек автомобил „Фолксваген голф“ с пловдивска регистрация. Зад волана бил 43-годишния познайник на органите на реда под тепетата Шефкена, който пътувал заедно с друг 52-годишен криминално проявен мъж по линия кражби.
В хода на работа полицейските служители установили, че водачът няма документи за самоличност и докато извършвали проверката, неговият спътник се опитал да се освободи от наркотик, който носел у себе си, изхвърляйки два хартиени плика, сгънати като писма. Последвал полеви тест на водача, който реагирал положително за употреба на кокаин. Двете лица незабавно били задържани.
Имайки предвид криминалното минало на Шефкена, свързано с наркоразпространение, в условията на неотложност е предприет обиск в жилището на дилъра на улица „Михаил Такев“. В дома, където живее и семейството му - съпругата и двете му деца, са намерени евро и левови банкноти с различен номинал, електронна везна и над 14 дози кокаин.
Апелативните съдии прецениха, че правилно Пловдивският окръжен съд е взел най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемия, тъй като има достатъчно доказателства, за да се направи обосновано предположение, че Шефкена е съпричастен към деянията, в които е обвинен. Съдът прие, че те са извършени в условията на опасен рецидив, тъй като обвиняемият скоро е излязъл предсрочно условно от затвора и е продължил да се занимава с незаконна дейност.
Само преди няколко месеца Шефкена е освободен от затвора, където е излежавал присъда, отново за притежание на наркотици. На наркопазара Шефкена е повече от 23 години. С наркотърговия започва да се занимава още през 90-те, работейки за един от големите дилъри в града. След това влиза във война с местен "наркобарон", заминава за Холандия, където прекарва няколко години и след това отново се връща под тепетата, припомня биографията му "Трафик нюз".


