BG EN

Пострадало при катастрофа 16-годишно момиче обречено да остане инвалид (снимки)

ЧАС ПИК

Пострадало при катастрофа 16-годишно момиче обречено да остане инвалид (снимки)

96229
на 27.09.2014
Пострадало при катастрофа 16-годишно момиче обречено да остане инвалид (снимки)

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Пострадало при катастрофа момиче е обречено да остане инвалид за цял живот. 16-годишната Тайбе Сабри стана жертва на пътен инцидент между селата Бата и Белодол на 26 август т.г., съобщава "Флагман". Момичето претърпя две тежки операции на гръбначния стълб в бургаската болница, но за лечението й трябват още пари, а родителите й нямат, разказаха нейни близки.

Катастрофата стана в края на август т.г.. Тогава 20-годишната Фатме Мустафа загуби контрол над автомобила „Деу Ланос”, който полетя в 5 метрова пропаст. С нея пътуваше приятелката й и братовчедка Тайбе. Откъсната мантинела от пътя се стовари върху Фатме и тя загина на място.

препоръчано

Тайбе се бори за живота си дни наред, сега пред нея стои голямо предизвикателство – да може да проходи отново. Родителите й живеят в с. Белодол и са много бедни. Баща й Лютфи отправя призив към всички, които могат да помогнат на 16-годишната му дъщеря.

Към инициативата се включи и 45-годишният маратонец Хасан Мехмед от с. Белодол.
„Аз съм готов да бягам 30, 40 или 50 км, за каузата, искам да помогна! Знам, че няма да я излекувам с маратон, но се надявам инициативата за Тайбе да получи по-голяма популярност”, каза Хасан.


Тайбе преди трагедията 


Колата на двете момичета полетя в 5-метрова пропаст

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК