BG EN

Почина последният модел на Майстора

КУЛТУРА

Почина последният модел на Майстора

26539
на 30.09.2016
Почина последният модел на Майстора
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Но 90-годишна възраст си отиде и последният модел на  Владимир Димитров-Майстора - баба Тодорка Каменова, от близкото до Кюстендил село Шишковци.

препоръчано

Тя е рисувана на петнадесетгодишна възраст в една от най-известните картини на автора - „Момичето със слънчогледите“. Тодорка си отива от този свят след кратко боледуване. 70 години тя живее в село Невестино, където се омъжва и създава семейство.

Баба Тодорка Каменова приживе бе като икона за Кюстендил и региона, до последно бе на крака, в добро здраве за възрастта си, отскоро започнала да използва бастун.

Известна бе с гостоприемството и емоционалните си разкази с ясни спомени от моминството си, любезна и разговорлива. Трите картини с баба Тодорка са изложени в галерията в Кюстендил.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК