ГОРЕЩО
КУЛТОВА ИДЕЯ: Не е лошо Пепи Еврото да патентова името си, че бая мошеници, Елфи, Бойци и командири на негов гръб добри пари изкараха
„Сердикамед“ посреща пациентите си в София с обновена и модерна база, и високотехнологично оборудване (СНИМКИ)
ГОРЕЩО В ПИК! Заличен нотариус от Монтана, осъден по наказателно дело, кандидат-депутат на Гешев, уреди сина си при Румен Радев (СНИМКИ)
НЕВИЖДАН СРАМ: Четирима души слушат Иво Аръков на турне за 250 хил. евро (СНИМКИ)
СКАНДАЛ! Служебната власт легитимира шпицкомандите на професионалните протестъри - Гошо Боеца прекарва повече време в министерствата, отколкото самите министри (СНИМКИ)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Мащабно спиране на енергоснабдяването се случи в Уругвай в сряда, съобщи местната енергийна компания UTE, предава РИА Новости, цитирана от "Фокус".
По данни на компанията, без ток са останали 1,2 млн. потребители.
„Смятаме, че 85 % от клиентите са пострадали, макар че в момента само за някои от тях все още не е възстановено поддаването на електричество“, заяви прессекретарят на UTE Алисия Дутра пред мексиканския вестник Economia Hoy.
Единствената зона, незасегната от масовото спиране на тока, е районът на границата с Аржентина по река Уругвай. Причина за аварията станаха дефекти на високоволтовите електрически далекопроводи, идващи от ВЕЦ „Салто Гранде“.
препоръчано
свързани новини
Природни стихии взеха жертви в Уругвай
6149
на 18.04.2016
Над сто руски дрона са неутрализирани от украинската ПВО
6346
преди 3 часа
ДНЕС: Съд в Берлин нищи казус с "Хамас", замесена е и България
10640
преди 5 часа
Тръмп призова унгарците да гласуват за Орбан
8771
преди 5 часа


