BG EN

ПО ДЕЙСТВИЯТА ИМ ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ: Станислав Анастасов изброи 8 СКАНДАЛНИ ФАКТИ за зависимостите на ППДБ от Русия

Епицентър

ПО ДЕЙСТВИЯТА ИМ ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ: Станислав Анастасов изброи 8 СКАНДАЛНИ ФАКТИ за зависимостите на ППДБ от Русия

93497
преди 4 часа
ПО ДЕЙСТВИЯТА ИМ ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ: Станислав Анастасов изброи 8 СКАНДАЛНИ ФАКТИ за зависимостите на ППДБ от Русия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

ПП-ДБ са напълно последователни в подкрепата си за руските енергийни интереси и зависимости в България. ДПС-Ново начало решително работи и ще продължава да работи за премахването на зависимостите в българската енергетика от режима в Москва и въвеждането на технологии от партньорите на България от САЩ и Европейския съюз. Защото това е в интерес на силна и независима прозападна България.

препоръчано

Това заяви в социалната мрежа депутатът Станислав Анастасов. Повод за реакцията му стана публикация във Фейсбук на комунистическия наследник и син на хардлайнерите на БКП, искали ожесточаване на "възродителния процес" - Ивайло Мирчев, който с днешна дата се изявява като един от лидерите на декемврийската площадна революция. 

В нея щурмовакът от Росенец, естествено, че си прави пиар на гърба на Бойко Борисов и на Делян Пеевски, този път с един от ключовите енергийни проекти за България - строителството на новите 7-ми и 8-ми блок на АЕЦ-Козлодуй.

В 8 точки Анастасов напомни, че действията и политиците на "Промяната" и "Демократична България" за последните години силни навеждат към зависимости от Русия:

1. ПП-ДБ Пречеха на взимането на нефтения терминал в Росенец от руската Лукойл
2. Асен Василев с неговата дерогация даде над 10 млрд. долара на режима в Москва в разгара на войната в Украйна
3. Гласуваха против преговорите с потенциален изпълнител на проекта за 7ми и 8ми блок на АЕЦ Козлодуй с американската технология AP1000 на Westinghouse
4. Бяха твърдо против корейската Hyundai Engineering & Construction да строи блоковете на Westinghouse
5. Асен Василев като министър на финансите категорично отказваше да финансира проектното дружество и се наложи Народното събрание да гласува нарочно решение
6. Мирчев постоянно задава парламентарни въпроси, целящи да хвърлят сянка и съмнения върху проекта и партньорите на България
7. ПП-ДБ бяха твърдо против законовите промени с първи подпис на ДПС-НОВО НАЧАЛО, които спасиха Българската рафинерия в Бургас от контрола на санкционирания от САЩ руски Лукойл
8. Поредното доказателство за ясната проруска политика на ПП-ДБ в картинката долу:

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев със смразяваща прогноза пред ПИК TV: Антициклонът „Кристиан“ ни носи поредица от ледени дни (ВИДЕО) Проф. Георги Рачев със смразяваща прогноза пред ПИК TV: Антициклонът „Кристиан“ ни носи поредица от ледени дни (ВИДЕО)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК