BG EN

По молба на Тръмп: Нетаняху се съгласи да спре ударите срещу Иран

Близък изток

По молба на Тръмп: Нетаняху се съгласи да спре ударите срещу Иран

6285
преди 7 часа
По молба на Тръмп: Нетаняху се съгласи да спре ударите срещу Иран
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Израелският премиер Бенямин Нетаняху прие искането на президента на САЩ Доналд Тръмп и нареди пауза в израелските удари срещу Иран, съобщава Ynet, позовавайки се на високопоставен израелски служител.

препоръчано

Намесата на Вашингтон оказва незабавен ефект върху планираните военни действия, въпреки че регионалният конфликт остава активен на други фронтове.

''По искане на Тръмп спираме ударите в Иран'', обяви източникът. Очаква се обаче военните операции в Ливан да продължат ''с пълна сила, ако ''Хизбула'' продължи да екалира ситиацията''. Нетаняху се е съгласил с предложението на американския лидер след телефонния разговор.

Източник на Ynet, запознат с разговорите между Тръмп и Нетаняху, заяви, че израелският премиер ''разглежда възможността за спиране на вече планираните атаки срещу ирански цели''.

Според служителя се очаква Нетаняху скоро да нареди на израелската армия да спре ударите, планирани за понеделник, 8 юни, включително ударите през деня, вечерта и нощта.

''По същество, Тръмп отново реши от името на Израел как ще се развие войната'', се посочва в изданието.

Ескалация в Близкия изток

Обратът в позициите идва в ден на изключително тежки бойни действия. На 8 юни Израел и Иран размениха най-мощните си удари от месеци. Тръмп призова днес двете страни незабавно да прекратят огъня, като по-късно заяви, че Израел и Иран се стремят към незабавно прекратяване на огъня.

В отговор Иран обяви спиране на военните операции срещу Израел, но предупреди, че продължаващата ''агресия'' ще бъде посрещната с ''по-тежки и смазващи мерки''.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Радев привика на среща отговорните за пътната безопасност - поканен е и Васил Терзиев: Никаква милост към джигитите! (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Радев привика на среща отговорните за пътната безопасност - поканен е и Васил Терзиев: Никаква милост към джигитите! (ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК