BG EN

По улиците гният 1000 стари коли

Животът днес

По улиците гният 1000 стари коли

25038
на 06.03.2015
По улиците гният 1000 стари коли
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Близо 1000 стари коли, които са излезли от движение, ръждясват в момента по столичните улици и пречат на движението и на пешеходците по тротоарите. Това са автомобили, които са паркирани на общински терени и са излезли от употреба. За такива се смятат всички, които са със стари регистрационни номера или без номера, както и тези, които от две години не са минавали технически преглед. Столичните инспектори коментират, че собствениците на 963 трошки вече са получили предупредителни стикери, пише "Преса". Собствениците на стари коли трябва да заплатят 60 лева за репатрирането на колите и по 16 лева на ден за престоя им на наказателни паркинги.

препоръчано
свързани новини

Ако не се появи собственик, след като колата е принудително откарана там, тя се предава за скрап. Според статистиката за 5 години столичните инспектори са налепили 5971 стикера по излезли от употреба возила. Общо разчистени са 5008 трошки. В Бургас например, след като градът бе прочистен от стари коли, бяха освободени близо 700 паркоместа. /БГНЕС

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите замразиха заплатите си, приеха и промените в Закона за МВР. Възраждане“ с нова евтина акция срещу Турция, от ДПС скочиха: Правят се опити на противопставяне между партньори (ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите замразиха заплатите си, приеха и промените в Закона за МВР. "Възраждане“ с нова евтина акция срещу Турция, от ДПС скочиха: Правят се опити на противопставяне между партньори (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 114
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК