BG EN

Правят здравни служби в ромските гета

Здраве

Правят здравни служби в ромските гета

3149
на 14.03.2015
Правят здравни служби в ромските гета
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

В пет цигански гета у нас ще има здравна служба, стана ясно от думите на министър Петър Москов. Проектът се прави заедно с правителството на Швейцария. "Американският модел на действие спрямо гетото е този - в центъра му има полицейска и здравна служба, и тогава започва промяната, започва връщането на държавата в тези места", убеден е здравният министър.
Говорейки за нападения над лекари и етноси, той представи данни, според които има само четири ефективни присъди за такива случаи. Москов даде и по-пълна информация, като посочи, че нападенията над медицински екипи през 2013-та година са били 145, а за изминалата 2014-та година техният брой е нараснал до 255.
Следващата седмица министърът на здравеопазването ще подпише споразумение с главния прокурор Сотир Цацаров за сътрудничество за бързи и ефикасни действия при случи на нападения над медици.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да внимават с парите, Рибите борят трудности с интуиция
ПИК TV x
Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО) Георги Харизанов пред ПИК TV: Протестите изненадаха управляващи, опозиция и президент. Бързи избори на хоризонта и позитивни резултати от ТОЛ системата (ВИДЕО)
ново
Днес: 102
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК