BG EN

ПРАЗНИК! Жп човечето, което ще учи децата на безопасност, се казва ДОБИ

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

ПРАЗНИК! Жп човечето, което ще учи децата на безопасност, се казва ДОБИ

5305
на 02.06.2017
ПРАЗНИК! Жп човечето, което ще учи децата на безопасност, се казва ДОБИ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Интересът към анимираното човече Национална компания „Железопътна инфраструктура“ (НКЖИ), което бе представено официално на детското тържество на Централна гара София, е изключително голям. Предложенията и гласуването за име продължиха и след обявяването на резултата с избраното от децата име на героя. Тази сутрин електронните пощи НКЖИ бяха препълнени от основателни възражения, нови предложения и предпочитания към вече обявените. Това съобщиха от пресцентъра на компанията

препоръчано

В продължилото гласуване се включиха и служителите на НКЖИ и техните деца. Откроиха се имената: ДОБИ (Децата обичат безопасните игри), Виктор, Релсоходко.
След повторното преброяване на гласовете тази сутрин, като най-предпочитано име, носещо и кодирано послание се открои ДОБИ (Децата обичат безопасните игри).
От НКЖИ благодарят на всички, които проявиха интерес и се включиха в гласуването за име на новия „служител“ на компанията.

Доби е и герой от книгите за Хари Потър. Той е домашен дух на служба при семейство Малфой, заради което вероятно децата са посочили познатото за тях име. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (ВИДЕО) Един милион унгарци на шествие в подкрепа на Орбан навръх националния празник (ВИДЕО)
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК