ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Превозвач заряза българин на 40 км от Марсилия. 24-годишният Владимир Чолаков от Смолян трябвало да стигне с автобус до френския град, а оттам до Авиньон, където започвал работа на кораб по река Рона. Вместо това автобусът го оставил насред нищото.
Родопчанинът резервирал билет за 162 лева в туристическа агенция и платил по банков път. Рейсът бил от София до Барселона с междинна спирка в Марсилия. Шофьорите обаче казали на пътника, че нямат право да влизат във френския град, защото трябва да плащат някаква такса, разказа майката на Владимир Анита.
Оказало се, че синът е оставен на 40 км от Марсилия, а имал само 130 евро. Поръчал такси и попаднал на свестен шофьор, който го закарал до Авиньон за 100 евро, въпреки че курсът струвал 160 евро. Близките му звъннали във фирмата, от която е купен билетът, за да им потърсят отговорност.
От там обвинили превозваческата фирма, откъдето пък хвърлили отговорността на туристическата агенция. “Владимир ни каза, че автобусът, с който е пътувал, бил трошка, ремонтирали го на пътя. Разказвам това, за да предпазя поне едно българско семейство от ужаса, който ние преживяхме”, казва Анита.


