BG EN

Председателят на Върховния касационен съд иска комисия от трите власти да провери записите по Янева-Ченалова

ЧАС ПИК

Председателят на Върховния касационен съд иска комисия от трите власти да провери записите по Янева-Ченалова

1911
на 26.11.2015
Председателят на Върховния касационен съд иска комисия от трите власти да провери записите по Янева-Ченалова
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Комисия от трите власти, която да направи независимо разследване по повод записите Ченалова – Янева. Това поиска председателят на Върховния касационен съд (ВКС) Лозан Панов.

препоръчано

"Моето мнение е, че органът трябва да бъде различен, трябва да бъде орган съставен от трите власти, защото в тези записи, без да твърдя дали това, което се твърди вътре е истина или не, става дума за лица от съдебната власт, изпълнителната власт и законодателната власт. Ето защо орган, който стои над тях с лица от тези три власти трябва да направи това независимо разследване”, каза Панов.

За да е наистина обективно, според него няма как да не се намеси президентът с идеята да се формира комисия с лица от всяка една от трите власти. Той е готов са се срещне с президента и да апелира за това. Председателят на ВКС говори за институционален вакуум, при който трябва да се търсят решения.

Очаквайте подробности!

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа
ново
Днес: 89
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК