BG EN

Председателят на Камарата на следователите е предложен за член на ВСС

Темида

Председателят на Камарата на следователите е предложен за член на ВСС

10045
на 04.01.2021
Председателят на Камарата на следователите е предложен за член на ВСС
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Председателят на Камарата на следователите Стефан Петров е предложен за член на ВСС, съобщиха от пресцентъра на съвета. Кандидатурата е била внесена на 30 декември 2020 г.

ВСС е в процедура по избор на нов член, тъй като в края на октомври 2020 г. почина юристът и член на Прокурорската колегия Евгени Диков. Номинации за нов член на ВСС могат да се правят до 12 януари.

Петров, който е следовател в НСлС, е предложен от 62-ма следователи от НСлС и от Окръжните следствени отдели. Според тях Стефан Петров притежава "необходимите лични, професионални и нравствени качества".

Стефан Петров започва професионалният си път в Окръжен следствен отдел в Силистра през 1989 г., като последователно заема длъжностите на ръководител и директор.

От 2004 г. е следовател в отдел 02 "Криминален" в Националната следствена служба. В периода от 03.10.2007 г. до 03.10.2012 г. е член на Висшия съдебен съвет.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Гълъб Донев не иска да е министър на Радев (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Гълъб Донев не иска да е министър на Радев (ВИДЕО)
ново
Днес: 73
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК