BG EN

Председателят на КЗП Мария Филипова е предложена за зам.-омбудсман

Животът днес

Председателят на КЗП Мария Филипова е предложена за зам.-омбудсман

42934
на 07.08.2025
Председателят на КЗП Мария Филипова е предложена за зам.-омбудсман
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българската асоциация за активни потребители предложи председателя на Комисията за защита на потребителите Мария Филипова за поста зам.-омбудсман.

препоръчано

Номинирани са още Марина Кисьова де Хеус, както и Деница Димитрова.

Предложенията за поста са публикувани в страницата на институцията.

На 30 юли новоизбраният омбудсман Велислава Делчева даде едноседмичен срок, в който неправителствените организации да предложат неин заместник. 

Позицията на заместник-омбудсман попада в т. нар. „домова книга“, от която президентът може да избира бъдещ служебен премиер.

В периода 2011-2025 г. Филипова е заемала държавни ръководни длъжности в Агенцията по вписванията, Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол, министерството на правосъдието, министерството на финансите, Комисията за финансов надзор и Комисията за защита на потребителите.

Марина Кисьова де Хеус, за която се посочва, че е професионалист с дългогодишен опит в защитата на правата на човека, равенството и социалната справедливост, е била изпълнителен директор на Фондация „Екатерина Каравелова“, била е член и на Националния съвет по равнопоставеност на жените и мъжете към Министерски съвет. 

Третата номинирана да заеме поста заместник-омбудсман е Деница Димитрова. Предложението е на обединението Национална мрежа за децата. Димитрова е била народен представител в периода 2005-2009, член е на УС на фондация „Карин дом“ – организация, предоставяща услуги на деца с увреждания и техните семейства.

Предстои публично изслушване на кандидатите.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 99
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК