BG EN

Президентите на Израел и на Палестина ще се помолят за мир заедно във Ватикана

ЧАС ПИК

Президентите на Израел и на Палестина ще се помолят за мир заедно във Ватикана

2522
на 30.05.2014
Президентите на Израел и на Палестина ще се помолят за мир заедно във Ватикана
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на Израел Шимон Перес и палестинският президент Махмуд Аббас на 8 юни ще се срещнат във Ватикана и заедно ще се помолят за мир, предаде Reuters, позовавайки се на съобщение на папския престол. Папа Франциск по време на своето посещение в Светата Земя миналата седмица покани двамата лидери да посетят Ватикана и да проведат съвместно молитвено събрание. Той изрази надежда, че то ще помогне за създаването на атмосфера за възможно възобновяване на преговорите. 

препоръчано

По думите на папата, на срещата ще присъстват представители на юдейското и мюсюлманското вероизповедание. 

Премиерът на Израел Бенямин Нетаняху няма да присъства на молитвеното събрание. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Цветанка Андреева пред ПИК TV: Случаят Петрохан ще взриви кабинета „Гюров“, ако има и сянка на политически чадър (ВИДЕО) Цветанка Андреева пред ПИК TV: Случаят "Петрохан" ще взриви кабинета „Гюров“, ако има и сянка на политически чадър (ВИДЕО)
ново
Днес: 112
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК