BG EN

Президентът на Косово отново поиска размяна на територии със Сърбия

Балкани

Президентът на Косово отново поиска размяна на територии със Сърбия

12185
на 11.09.2018
Президентът на Косово отново поиска размяна на територии със Сърбия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Косово ще продължи да работи върху идеята за споразумение със Сърбия, което предвижда размяна на територии. Това обяви косовският президент Хашим Тачи на среща с представители на албанското малцинство в Южна Сърбия, съобщи БТВ

препоръчано

Тачи заяви, че на срещата му е връчена чернова на резолюция, с която парламентът в Прищина да подкрепи идеята, трите общини в Южна Сърбия - Прешево, Буяновац и Медведжа, да се обединят с Косово.

Косовският президент е привърженик на "корекция на границите" със Сърбия, но разкритикува думите на сръбския президент Александър Вучич при визита му в Косово.

Вучич определи Милошевич като "велик държавник с добри намерения", а думите му провокираха гневни реакции.

"Чухме думи за мир, разбирателство, приятелство и необходимост от диалог с албанците. Но в същото време чухме комплименти за "касапина на Балканите", човекът, отговорен за геноцида в Косово, Босна и за войните в Словения и Хърватия- Слободан Милошевич. Не мисля, че тези две позиции са съвместими", подчерта Тачи.

 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - комуникационен гаф го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО) НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - "комуникационен гаф" го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО)
ново
Днес: 130
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК